به زودی ویندوز 11 قادر خواهد بود از دستگاه‌های USB فوق سریع به طور کامل بهره‌مند شود. مایکروسافت آزمایش پشتیبانی از استاندارد USB4 2.0 را در سیستم عامل با سرعت انتقال داده تا 80 گیگابیت بر ثانیه آغاز کرده است، که دو برابر عملکرد USB4 است.

پشتیبانی USB4 2.0 در نسخه بتا ویندوز 11 با شماره 23615 پیاده سازی شده است که برای اعضای برنامه Windows Insider در کانال Dev در دسترس قرار گرفته است. در حال حاضر، تعداد بسیار محدودی از کاربران در این آزمایشات شرکت دارند. دلیل اصلی این امر این است که برای پشتیبانی از استاندارد USB4 2.0 به یک کامپیوتر با یکی از پردازنده‌های پیشرفته‌ی اینتل، مانند پردازنده‌های موبایل سری Core HX نسل 14 نیاز دارید. این پردازنده‌ها به تازگی به طور رسمی در CES 2024 معرفی شدند، بنابراین تعداد بسیار کمی از کاربران در حال حاضر به دستگاه‌های مجهز به این پردازنده‌ها دسترسی دارند.

این اولین به روز رسانی عمده استاندارد USB4 است که عملکرد را از 40 گیگابیت بر ثانیه به 80 گیگابیت بر ثانیه افزایش می‌دهد. این استاندارد از نسل بعدی مانیتورها، ذخیره سازی و ارتباطات با کارایی بالا پشتیبانی خواهد کرد. این استاندارد کاملاً با دستگاه‌های جانبی که از نسل‌های قبلی USB و Thunderbolt پشتیبانی می‌کنند، سازگار است و از همه‌ی ویژگی‌های دیگر USB Type-C پشتیبانی می‌کند.


منبع: technewsspace.com