تصور کنید در حال ارائه در یک اتاق جلسه‌ی پر از جمعیت هستید، در حالی که از لپ‌تاپ خود فاصله دارید. می‌خواهید روی یک نکته کلیدی تأکید کنید، اما رفتن به سمت لپ‌تاپ و دستکاری ماوس، غیرحرفه‌ای به نظر می‌رسد. اینجاست که پرزنتر بی‌سیم وارد می‌شود، ابزاری که به ارائه‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا به راحتی کنترل مخاطب و ارائه خود را به دست بگیرند. اما یک پرزنتر بی‌سیم دقیقاً چیست؟ چگونه کار می‌کند؟ و چرا شما، به‌عنوان یک ارائه‌دهنده‌ی حرفه‌ای باید به اضافه کردن آن به جعبه ابزار خود فکر کنید؟ بیایید با هم به کاوش در این سوالات بپردازیم و شما را در کمترین زمان به یک متخصص ارائه تبدیل کنیم.

پرزنتر بی‌سیم چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟ - راهنمای خرید پرزنتر

پرزنتر بی‌سیم: کارگردان صحنه جیبی شما

یک کنترل از راه دور کوچک که به طور خاص برای ارائه‌ها طراحی شده است: این اساسا همان چیزی است که یک پرزنتر بی‌سیم می‌باشد. این وسیله‌ای قابل حمل و جمع‌وجور است که به صورت بی‌سیم به لپ‌تاپ یا کامپیوتر شما متصل می‌شود و به شما امکان می‌دهد تا از راه دور کنترل‌های مختلفی را برای ارائه خود اعمال کنید.

ویژگی‌های معمول یک پرزنتر بی‌سیم عبارتند از:

 • ناوبری اسلاید: دکمه‌های اختصاصی برای رفتن به اسلاید بعدی، قبلی و رفتن مستقیم به اسلایدهای خاص.
 • نشانگر لیزری: برای برجسته کردن نکات کلیدی روی صفحه نمایش با یک پرتو لیزری دقیق و با وضوح بالا.
 • کنترل صدا: تنظیم صدای خروجی ارائه خود به صورت لحظه‌ای برای حفظ توجه مخاطب.
 • سیاه کردن صفحه نمایش: برای ایجاد تأثیر نمایشی یا به دست گرفتن دوباره کنترل اتاق، به سرعت صفحه نمایش ارائه خود را روشن یا خاموش کنید.
 • ویژگی‌های اضافی: برخی مدل‌ها دارای قابلیت‌های پیشرفته‌ای مانند ابزارهای حاشیه‌نویسی، کنترل پخش رسانه و دسترسی به یادداشت‌های ارائه‌دهنده هستند.

توجه کنید که همه‌ی پرزنترها همه‌ی این ویژگی‌ها را ندارند. بلکه هر برند و مدل ویژگی‌های مختص به خود را دارد. به عنوان مثال ما در یک مقاله به مقایسه‌ی دو پرزنتر R400 و Spotlight از برند لاجیتک پرداخته‌ایم.

پرزنتر بی‌سیم چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟ - راهنمای خرید پرزنتر

مزایای پرزنتر بی‌سیم

حالا که با عملکرد اصلی پرزنتر بی‌سیم آشنا شدید، بیایید مزایایی را که یک پرزنتر بی‌سیم برای ارائه‌دهندگان ارائه می‌کند، بررسی کنیم:

 • تحرک و آزادی بیشتر: دیگر لازم نیست به لپ‌تاپ خود زنجیر شوید. در اتاق قدم بزنید، با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید و با اعتماد به نفس فضا را در اختیار بگیرید.
 • جذب مخاطب بهتر: حضور فیزیکی و حرکات پویای شما به تجربه‌ای گیراتر و به یادماندنی‌تر از ارائه کمک می‌کند.
 • حرفه‌ای‌گری بیشتر: تصویری حرفه‌ای و آماده از خود نشان دهید. دستپاچگی ناشی از تعامل فیزیکی با لپ‌تاپ در حین ارائه را حذف کنید.
 • اعتماد به نفس بالاتر: کنترل بر جریان و سرعت ارائه به شما قدرت می‌دهد و اضطراب را کاهش می‌بخشد.
 • قابلیت تطبیق‌پذیری بیشتر: از پرزنتر در محیط‌های مختلف ارائه، از اتاق‌های جلسات کوچک تا سالن‌های بزرگ، می‌توان استفاده کرد.

پرزنتر بی‌سیم چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟ - راهنمای خرید پرزنتر

انتخاب پرزنتر بی‌سیم مناسب

با وجود گزینه‌های فراوان موجود در بازار، انتخاب پرزنتر بی‌سیم مناسب ممکن است طاقت‌فرسا به نظر برسد. در اینجا به برخی از عوامل کلیدی که باید در نظر بگیرید اشاره می‌کنیم:
 • سازگاری: مطمئن شوید که پرزنتر با سیستم عامل و نرم‌افزار ارائه شما سازگار است.
 • ویژگی‌ها: بر اساس سبک ارائه و پیچیدگی ارائه‌های خود، ویژگی‌های مورد نظر را انتخاب کنید.
 • برد: اندازه معمولی اتاق‌هایی را که در آنها ارائه خواهید داد در نظر بگیرید.
 • عمر باتری: برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در حین ارائه، به دنبال پرزنتری با عمر باتری قابل اعتماد باشید.
 • طراحی و ارگونومیک: پرزنتری را انتخاب کنید که احساس راحتی داشته باشد و به راحتی در دست گرفته و استفاده شود.

جمع‌بندی

در دنیای رقابتی ارائه‌ها، هر مزیتی اهمیت دارد. یک پرزنتر بی‌سیم فراتر از یک کنترل از راه دور فانتزی است. این ابزاری است که به شما امکان می‌دهد ارائه‌های تأثیرگذاری را ارائه دهید که تأثیری ماندگار برجای می‌گذارد. بنابراین، کلیکرهای قدیمی را کنار بگذارید و آزادی و کنترلی را که فناوری بی‌سیم ارائه می‌دهد، در آغوش بگیرید ما در اچ پی کالا مجموعه‌ای از پرزنترهای بی‌سیم باکیفیت از برندهای مختلف را ارائه می‌دهیم. به صفحه‌ی پرزنترها مراجعه کنید، پرزنتر ایده‌آل خود را پیدا کنید و با اعتماد به نفس روی صحنه قدم بگذارید تا مخاطبان خود را مجذوب کنید.

پرزنتر بی‌سیم چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟ - راهنمای خرید پرزنترپرزنتر بی‌سیم چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟ - راهنمای خرید پرزنتر


برای مشاهده‌ی ریموت‌های ارائه (پرزنتر) موجود در سایت کلیک کنید