سامسونگ کارت میکرو اس‌دی جدیدی معرفی کرده است که سرعت بسیار بالایی را ارائه می‌دهد. کارت میکرو اس‌دی SD Expressبا ظرفیت 256 گیگابایتی سامسونگ -اولین کارت SD Express این شرکت- می‌تواند داده‌ها را با سرعتی تا ۸۰۰ مگابایت بر ثانیه بخواند، که به طور قابل توجهی سریع‌تر از میکرو اس‌دی‌هایی است که امروزه می‌توانید خریداری کنید. با این حال، هنوز نمی‌دانیم قیمت آن چقدر خواهد بود و این کارت تا اواخر امسال در دسترس نخواهد بود.

کارت میکرو اس‌دی SD Express 256 گیگابایتی از سرعت خواندن ترتیبی (مبتنی بر تئوری) تا ۸۰۰ مگابایت بر ثانیه برخوردار است که بیش از ۲.۵ برابر سریع‌تر از سرعت خواندن کارت‌های میکرو اس‌دی UHS-II و ۱.۴ برابر سریع‌تر از SSDهای SATA است. بنابراین، حداقل از نظر تئوری، کارت جدید سامسونگ باید به طور قابل توجهی سریع‌تر از ارزان‌ترین درایوهای حالت جامد باشد.

کارت microSD جدید سامسونگ، سریعتر از SSDها

سامسونگ قابلیت‌های مدیریت حرارت را برای کمک به کنترل دما اضافه کرده است. این شرکت در بیانیه‌ای مطبوعاتی که کارت جدید خود را معرفی کرد، نوشت: «برای اطمینان از عملکرد پایدار و قابلیت اطمینان برای فرم کوچک، فناوری Dynamic Thermal Guard (DTG) حتی در جلسات طولانی استفاده، دمای مطلوب را برای کارت میکرو اس‌دی SD Express حفظ می‌کند.»

هانگ سو هون، معاون رئیس سامسونگ نوشت: «با دو کارت میکرو اس‌دی جدید خود، سامسونگ راه‌حل‌های موثری برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون محاسبات موبایلی و هوش مصنوعی روی دستگاه ارائه کرده است.»

اگرچه SD Express با نسل‌های قبلی سازگار است، هنوز تعداد زیادی از دستگاه‌ها از SD Express پشتیبانی نمی‌کنند، که به یک ردیف اضافی پین در دستگاه میزبان نیاز دارد. به عبارت دیگر، تا زمانی که تجهیزات جدیدی برای پشتیبانی از آن نداشته باشیم، پتانسیل کامل کارت تحقق نخواهد یافت.

در کنار کارت پرسرعت SD Express، سامسونگ از یک کارت میکرو اس‌دی جدید با ظرفیت ۱ ترابایت و سرعت UHS-1 نیز رونمایی کرد. این شرکت در بیانیه مطبوعاتی خود نوشت: «کارت میکرو اس‌دی ۱ ترابایتی جدید سامسونگ، هشت لایه از نسل هشتم حافظه V-NAND با ظرفیت ۱ ترابایت را در قالب میکرو اس‌دی جای داده است و بسته‌ای با ظرفیت بالا را ارائه می‌کند که قبلاً فقط در درایوهای SSD امکان‌پذیر بود.» این کارت ۱ ترابایتی همچنین از مقاومت در برابر آب، دماهای شدید، ضربه، اشعه ایکس و آهنربا برخوردار است.

کارت microSD جدید سامسونگ، سریعتر از SSDها

کارت میکرو اس‌دی پرسرعت ۲۵۶ گیگابایتی SD Express سامسونگ «اواخر امسال» عرضه خواهد شد، در حالی که کارت میکرو اس‌دی ۱ ترابایتی UHS-1 در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۴ به بازار می‌آید. این شرکت هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت این دو کارت ارائه نکرده است.


منبع خبر: engadget.com