سامسونگ از اولین نمایشگر شفاف MicroLED جهان رونمایی کرد. این اتفاق که در رویداد First Look سالانه‌ی سامسونگ در CES 2024 روی داده است، پیشرفت جالب و جدیدی در حوزه‌ی ساخت نمایشگرها است.

در این رونمایی، سامسونگ نمایشگر شفاف MicroLED خود را در کنار مدل های شفاف OLED و LCD قرار داد تا تفاوت‌های بین این فناوری‌ها را برجسته کند و نشان داد که در مقایسه با آن‌ها، نه تنها پنل MicroLED بسیار روشن‌تر است، بلکه دارای طراحی کاملاً بدون فریم و صفحه شیشه‌ای شفاف‌تری است که باعث می‌شود اشیا پشت آن را راحت‌تر ببینید.

توصیف نمایشگرهای میکرو LED شفاف سامسونگ در قالب کلمات کار سختی است، زیرا تصویری که نمایش می‌دهد تقریباً شبیه به یک هولوگرام است که در هوا شناور است. این مانیتور در نگاه اول چیزی شبیه به یک شیشه است که تنها حدود یک سانتی‌متر ضخامت دارد، به شکلی که اصلاً انسان تصور نمی‌کند که با یک نمایشگر روبه‌روست. علاوه بر این، به دلیل تراکم پیکسلی بالای LED های میکرو، تصاویر نیز فوق‌العاده واضح به نظر می‌رسند. شاید بهتر باشد به جای نوشتن درباره‌ی این مانیتور، در ادامه ویدیویی از آن ببینیم تا بهتر متوجه شوید که راجع به چه چیزی صحبت می‌کنیم:

ویدیویی از نمایشگر شفاف MicroLED سامسونگ

هنوز هیچ صحبتی در مورد قیمت نمایشگرهای شفاف MicroLED یا اینکه این فناوری چه زمانی وارد بازار خواهد شد، نشده است.


منبع: engadget.com