طبق گزارشات نشریه بلومبرگ، اپل تا حدود دو ماه دیگر از نسخه جدید IOS یعنی IOS 17 رونمایی خواهد کرد. شایعات در ابتدا در این باره بود که تغییرات چشمگیری در نسخه جدید IOS وجود نخواهد داشت. اما هرچه به تاریخ انتشار آن نزدیک می‌شویم، شایعات بیشتر می‌شود. شایعاتی نظیر آن که در نسخه جدید شاهد تغییرات بزرگ و ویژگی‌های جذابی خواهیم بود.طبق گفته خبرنگار نشریه بلومبرگ، این شایعات به حقیقت نزدیک هستند و اپل تغییر استراتژی در این حوزه داده است و قرار است تا چندین ویژگی جدید به IOS جدید اضافه شود.

زمانی که اپل تصمیم به توسعه iOS 17 گرفت، تفکر اولیه این بود که یک آپدیت بهبوددهنده باشد، یعنی آپدیتی که بیشتر روی رفع باگ و بهبود عملکرد تا افزودن ویژگی‌های جدید تمرکز داشته باشد. اپل با این تفکر امیدوار بود که مشکلات iOS 16 تکرار نشود. iOS 16 یک آپدیت جاه‌طلبانه بود که باگ‌های اولیه زیادی داشت. اما در ادامه و در فرایند توسعه، استراتژی تغییر کرد. حالا انتظار می‌رود iOS 17 چند ویژگی جذاب داشته باشد. حالا هدف این نرم‌افزار با اسم رمز Dawn، ارائه ویژگی‌هایی است که بیشترین درخواست را از سوی کاربران داشته‌اند.

متأسفانه جزئیات دقیقی از سوی اپل برای این نسخه جدید درز نکرده است و باید همچنان منتظر انتشار آن باشیم. این نسخه جدید همانند سایر نسخه‌ها در فصل پاییز و همزمان با انتشار آیفون‌های جدید به بازار عرضه خواهد شد.