مدت زیادی از انتشار سری گوشی‌های گلکسی S23 نمی‌گذرد که شاهد شایعاتی درباره سری بعدی هستیم. یکی از همین شایعه‌ها درباره سری بعدی سامسونگ درباره افزایش رم و حافظه داخلی سری گلکسی S24 است. سری منتشر شده S23 شاهد بهبودها و تغییرات مثبتی به نسخه‌های پیشین خود بود. این سری از گوشی‌های سامسونگ دارای عملکردی بالا بوده و همچنین در هر انتشار از نسخه‌های جدید، شاهد بهبود در شارژ دهی گوشی‌ها بودیم. طبق نشریات منابع خبری متفاوت قرار است تا یکی از بهبودها و تغییرات در سری جدید شامل ارتقا رم گلکسی S24 و S24 پلاس به 12 گیگابایت باشد. احتمال دارد که رم مدل اولترا نیز تا 16 گیگابایت ارتقا یابد.

همچنین شایعاتی نیز درباره افزایش حافظه داخلی سامسونگ منتشر شده است که قرار بر این تا میزان حافظه داخلی سری بعدی سامسونگ از 128 گیگابایت به 256 گیگابایت افزایش یابد. این امر باعث بهبود عملکرد گوشی سامسونگ نیز خواهد بود. 

زمان زیادی تا معرفی و انتشار سری جدید گلکسی ساموسنگ باقی مانده است.، با این‌ حال از همین حالا می‌توانیم بخشی از مشخصات آن‌ها را با درصد اطمینان بالایی حدس بزنیم. این گوشی‌های هوشمند به‌احتمال‌زیاد به نسخه اورکلاک‌شده اسنپدراگون 8 نسل 3 و حافظه UFS 4.1 مجهز می‌شوند و همچنین سیستم‌عامل پیش‌فرض اندروید 14 را اجرا خواهند کرد. این احتمال وجود دارد که سامسونگ بالاخره سرعت شارژ گوشی‌های پرچمدارش را افزایش دهد و با سرعتی بالاتر از 45 وات روبه‌رو شویم. احتمال دارد که سامسونگ در سری جدید خود به سراغ سرعت شارژ 65 واتی بروند.