به گزارش Windows Latest، مایکروسافت به طور رسمی ویژگی هوش مصنوعی تولید تصویر "Cocreator" را در داخل برنامه Paint برای ویندوز 11 راه‌اندازی کرده است. مولد متن به تصویر یکپارچه جدید، که توسط مدل DALL-E 3 از OpenAI تغذیه می‌شود، قبلاً تنها برای اعضای آزمایشی ویندوز (Windows Insiders) در دسترس بود. همانطور که Windows Central اشاره کرده است، دکمه جدید Cocreator در Microsoft Paint اکنون به صورت گسترده عرضه شده است، که به همه کاربران این امکان را می‌دهد که توضیحی از چیزی که در ذهن دارند را وارد کنند و سه تصویر تولید شده را جهت انتخاب دریافت کنند.

اضافه شدن هوش مصنوعی DALL-E 3 به نرم‌افزار Paint ویندوز

هرچند مولد تصویر یک افزودنی جدید به Microsoft Paint است، اما شرکت مایکروسافت قبلاً قابلیت ساخت تصویر از متن DALL-E 3 را در سایر خدمات خود منتشر کرده است. ابتدا کاربران در چت‌بات جستجوی بینگ (Bing)، درخواست‌های تصویری خود را وارد می‌کردند، و سپس به عنوان یک بخش با دستیار هوش مصنوعی گسترده‌تر Copilot تلفیق شد.

اضافه شدن هوش مصنوعی DALL-E 3 به نرم‌افزار Paint ویندوز

هرچند Copilot قدرتمند و توانمند است، اما به نوعی گیج‌کننده نیز است. مایکروسافت Copilot را به بسیاری از خدمات، از ویندوز 10 تا خدمات Microsoft 365، گسترش داده است و حالا احساس می‌شود که مانند یک شخصیت قوی مصنوعی، در همه جا حضور دارد. اما Cocreator و Paint به نظر می‌رسد که با هم تناسب خوبی دارند، و این یک گام دیگر به سوی آینده‌ای است که مولدهای تصویر، جایگزین جلوه‌های گرافیکی متداول می‌شوند.


منبع: theverge.com