ال جی به تازگی آخرین پروژکتور 4K خود را با نام CineBeam Qube معرفی کرده است. این پروژکتور رسماً در CES 2024 در اوایل ژانویه رونمایی خواهد شد، اما شرکت به مصرف‌کنندگان کنجکاو یک بازدید زودهنگام ارائه می‌دهد. CineBeam Qube دارای بسیاری از ویژگی های پیشرفته است، با یک طراحی شیک و مینیمالیستی. همچنین یک دسته شبیه به اهرم برای حمل و نقل دارد. این دستگاه وزن سبکی دارد و طراحی مکعبی شکل آن باعث می‌شود تقریباً در هر مکانی قرار داده شود. دستگیره قابل چرخش 360 درجه نیز در قرار دادن آن کمک می کند. ال جی CineBeam Qube را یکی از کوچکترین پروژکتورهای موجود می‌نامد.

یک پروژکتور 4K متفاوت، جدیدترین رونمایی ال جی در CES 2024

البته، مهم ترین بخش هر پروژکتور، خود نمایش است. CineBeam Qube می‌تواند تصویر را با رزولوشن 4K UHD با حداکثر اندازه 120 اینچ نمایش دهد. این پروژکتور از یک منبع نور لیزر RGB استفاده می‌کند، نسبت کنتراست  450000: 1  دارد و همچنین 154 درصد گاموت رنگی DCI-P3 را پوشش می‌دهد.

این پروژکتور بر روی سیستم عامل LG webOS 6.0 اجرا می‌شود و دسترسی به سرویس‌های استریم، از جمله Prime Video، Disney+، Netflix و YouTube را ارائه می‌دهد. این پروژکتور همچنین قابلیتی دارد که می‌تواند فضای اتاق شما را لحاظ کرده و یک تصویر را روی همه چیز نمایش دهد. مثلاً ایجاد تصویر آسمان پرستاره در فضای اتاق. همچنین شامل الگوریتم تنظیم خودکار روشنایی LG است که در بسیاری از پروژکتورهای رده بالای این شرکت یافت می شود.

تاریخ عرضه و اطلاعات قیمتی برای CineBeam Qube موجود نیست. با این حال، ال‌جی این پروژکتور را به عنوان بخش مهمی از نمایشگاه CES خود معرفی می‌کند، بنابراین شاید در ژانویه اطلاعات بیشتری درباره آن بدست آید.


منبع: engadget.com