ما تازه به سراغ iOS 17 رفته‌ایم، اما اپل در حال کار بر روی iOS 18 است. به نظر می‌رسد که iOS 18 دارای بسیاری از کارکردهای هوش مصنوعی خواهد بود.

مارک گورمن، کارشناس اپل در خبری اعلام کرده است که اپل برای iOS 18 در آینده‌ای نزدیک، بسیاری از ویژگی‌های هوش مصنوعی را در نظر دارد. این شامل نسخه‌ی جدیدی از سیری نیز می‌شود. او همچنین اشاره کرده است که اپل در برابر رشد چشمگیر هوش مصنوعی کمی سردرگم شده است. و از سال گذشته، شرکت در تلاش است تا به سرعت جبران زمان از دست رفته را بکند. طبق گفته گورمن، اپل در حال کار بر روی نسخه‌ی جدید و بهبود یافته‌ی سیری است. این نسخه از سیری از عملکردهای بیشتری از هوش مصنوعی استفاده می‌کند و ممکن است در iOS 18 سال آینده معرفی شود.

یکی از ویژگی‌های جدید، همکاری بهتر بین سیری و برنامه پیام‌ها است. این باعث بهبود قابلیت تکمیل خودکار می‌شود و سیری می‌تواند به سوالات سخت‌تر (حتی بهتر از قبل) پاسخ دهد. همچنین اپل در حال کار بر روی این است که اجازه دهد هوش مصنوعی به نوشتن برخی از کدهای Xcode (زبان برنامه‌نویسی اپل) کمک کند.

همچنین اپل برنامه دارد تا هوش مصنوعی را هر چه بیشتر در اپلیکیشن‌هایش به کار بگیرد. به عنوان مثال، می‌توان به Apple Music اشاره کرد که برای تولید خودکار لیست پخش‌ها از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. یا برنامه‌هایی مانند Pages که هوش مصنوعی می‌تواند به شما در سریع‌تر نوشتن متون کمک کند. همچنین شایعاتی می‌گویند که اپل در نظر دارد هوش مصنوعی را در برنامه‌های Apple Care خود نیز به کار بگیرد.

علاوه بر این، گورمن در گذشته اعلام کرده است که اپل در حال کار بر روی نسخه خود از ChatGPT است. برخی توسعه‌دهندگان حتی این چت‌بات اپل را Apple GPT می‌نامند.


iOS 18 کی منتشر می‌شود؟

تمام این ویژگی‌های جدید با هوش مصنوعی خوب هستند، اما ما هنوز باید صبر کنیم تا iOS 18 منتشر شود. نسخه جدید IOS تا حدود سپتامبر ۲۰۲۴ به صورت رسمی منتشر نخواهد شد. البته شما می‌توانید از نسخه‌های بتای مختلف استفاده کنید.

بزرگترین به‌روزرسانی‌های iOS به زودی معرفی می‌شود
iOS 18 قرار است در خرداد 1403 در کنفرانس WWDC معرفی شود


منبع خبر: iphoned.nl