امروزه گوشی‌های تلفن همراه تقریباً در تمام ساعات شبانه‌روز همراه هستند. به جرات می‌توان گفت که تصور یک روز از زندگی بدون حضور این ابزارهای کوچک ولی مفید ممکن نیست. با این حال مثل هر وسیله شارژی دیگری، باتری گوشی‌های تلفن همراه نیز ممکن است تمام شود. ممکن است وقتی که این اتفاق می‌افتد، شما در مترو یا اتوبوس بین شهری باشید و به هیچ پریز برقی برای شارژ مجدد گوشی خود دسترسی نداشته باشید. در این مواقع هیچ وسیله‌ای به اندازه یک پاوربانک به کار شما نمی‌آید. 

پاوربانک یک وسیله جانبی بسیار ضروری برای کاربران گوشی‌های هوشمند است. اگر مجبورید مکرراً سفر کنید و/یا در منطقه‌ای زندگی کنید که قطعی برق دائماً اتفاق می‌افتد، حتماً می‌بایست به دنبال یک پاوربانک خوب باشید. منتهی انتخاب یک پاوربانک مناسب که نیازهای شما را برآورده کند، شاید چندان ساده نباشد. امروزه ده‌ها نوع مدل پاوربانک از برندهای مختلف در بازار وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های مختص به خود را دارند. در نتیجه انتخاب یک پاوربانک مناسب شاید چندان آسان نباشد. در این مطلب با معرفی چند ویژگی، می‌خواهیم به شما کمک کنیم بهترین پاوربانک ممکن را خرید کنید. 

تعداد درگاه‌های شارژ

هرچه تعداد درگاه‌های شارژ بیشتر باشد، دستگاه‌های بیشتری را می‌توان از طریق پاوربانک شارژ کرد. گوشی‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند، تبلت‌ها و دوربین‌ها بخشی از این دستگاه‌ها هستند. به همین خاطر بهتر است که به دنبال پاوربانکی باشید که چند درگاه مختلف داشته باشد. برخی از پاوربانک‌ها نیز وجود دارند که علاوه بر چندین کانکتور، دارای کابل‌های شارژ USB متصل به خود پاوربانک هستند. مزیت این کابل‌ها این است که گم نمی‌شوند و همیشه در دسترس هستند. در سایت ما دو مدل PPQD020001و PPQD020101  از برند معتبر باسئوس این ویژگی را دارند. 

کیفیت ساخت

کیفیت کلی پاور بانک نه تنها عملکرد آن را تعیین می‌کند، بلکه سرعت و دقت انتقال انرژی از آن به دستگاه در حال شارژ را نیز مشخص می‌کند. اگر از پاوربانک بی‌کیفیت استفاده ‌کنید، دستگاه شما به درستی شارژ نشده و ممکن است حتی آسیب ببیند. در نتیجه به هنگام خرید یک پاوربانک، حتماً باید به کیفیت آن توجه داشته باشید؛  هر چند این توجه به ضرر جیب شما تمام شود! 

ولتاژ خروجی

یکی از نکاتی که قبل از خرید باید یک پاوربانک باید به آن توجه داشته باشید، ولتاژ خروجی است. در هنگام خرید باید توجه داشت که ولتاژ خروجی پاوربانک با ولتاژ مورد نیاز دستگاه شما مطابقت داشته باشد. اگر ولتاژ خروجی پاوربانک کمتر از دستگاهی باشد که می‌خواهید آن را شارژ کنید، دستگاه شما شارژ نخواهد شد. 

ظرفیت باتری

یک پاور بانک باید حداقل دو برابر ظرفیت باتری گوشی هوشمند شما ظرفیت داشته باشد. همانطور که گوشی‌های تلفن همراه ظرفیت باتری با واحد میلی آمپر ساعت یا همان mAh بیان می‌شود. ظرفیت باتری پاوربانک نیز بر حسب میلی آمپر ساعت گفته می‌شود. هر چه میلی آمپر ساعت بیشتر باشد، ظرفیت با پاور بانک شما نیز بیشتر می‌شود. با توجه به نسبتی که در بالا گفته شد، اگر ظرفیت باتری گوشی تلفن همراه شما 4000 میلی آمپر ساعت باشد، پس بهتر است به سراغ پاوربانکی با ظرفیت دو یا سه برابر (یعنی 8000 میلی آمپر ساعت یا بیشتر) بروید تا خیال شما از بابت شارژ بودن همیشگی گوشی خود جمع باشد. 

نشانگرهای LED

نشانگرهای LEDمی‌توانند سطح باتری و/یا وضعیت شارژ را در پاوربانک نشان دهند. در نتیجه اگر در پاوربانکی که خریداری می‌کنید از این نشانگرها استفاده شده باشد، به سادگی می‌توان بفهمید پاوربانک شما چه زمان نیاز  به شارژ مجدد دارد. این ویژگی شاید چندان مهم نباشد، اما وجود آن در یک پاوربانک می‌تواند استفاده از آن پاوربانک را بسیار ساده‌تر کند. 


باتری لیتیوم پلیمری با کیفیت بالا

سلول‌های الکتریکی بی‌کیفیتی که در برخی از پاوربانک‌ها قرار داده شده‌اند، ممکن است به دلیل شارژ بیش از حد منفجر شوند که این مساله هم برای دستگاه و هم برای افراد نزدیک به آن در زمان انفجار بسیار خطرناک است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم همیشه به دنبال پاوربانکی باشید که دارای باتری لیتیوم پلیمری درجه یک است. برخی از پاوربانک‌ها دارای محافظ داخلی در برابر اتصالی، شارژ بیش از حد و گرم شدن هستند. ممکن است این دسته از پاوربانک‌ها کمی نسبت به نمونه‌های مشابه گران‌تر باشند. با این حال خیال شما از آسیب ندیدن گوشی تلفن همراه و همچنین پاوربانکی که خریداری کرده‌اید، راحت خواهد بود. 

مقدار آمپر

میزان آمپر یکی دیگر از ویژگی‌هایی است در هنگام خرید یک پاوربانک مناسب باید به آن توجه داشته باشید. مقدار آمپر پاوربانکی که خریداری می‌کنید، می‌بایست با مقدار  آمپر دستگاهی که قرار است شارژ شود مطابقت داشته باشد. اگر آمپر شارژر بیشتر باشد، مشکلی وجود ندارد، اما اگر کمتر باشد، یا دستگاه شارژ نمی‌شود و یا خیلی کند شارژ می‌شود.

کیفیت کابل

یک کابل شارژ با کیفیت خوب نه تنها می‌تواند به شارژ سریع دستگاه شما کمک کند، بلکه می‌تواند از دستگاه شما در برابر افزایش ناگهانی برق و گرمای بیش از حد محافظت کند. بنابراین، مطمئن شوید که در کنار پاور بانکی که خریداری می‌کنید، حتماً یک کابل شارژ باکیفیت قرار گرفته باشد. اگر هم خودتان یک کابل با کیفیت خریداری کنید، خیالتان از بابت سلامت گوشی هوشمند خود و شارژ سریع‌تر آن راحت‌تر خواهد بود.  

برای مشاهده و خرید انواع پاوربانک در سایت ما کلیک کنید