گوگل چت بات هوش مصنوعی Bard را به روز کرده است تا بتوانید در مورد ویدیوهای یوتیوب گفتگوهای عمیق‌تر و معنی‌داری با آن داشته باشید. در جدیدترین گزارش به‌روزرسانی آزمایشی خود، این شرکت اعلام کرده است که قابلیت‌های افزونه YouTube Bard را گسترش داده است تا وقتی فعال شود، هوش مصنوعی مولد بتواند «محتوای ویدیویی» را درک کند. به عنوان مثال، گوگل گفت که می توانید از بارد بپرسید که در یک ویدیو برای دستور پخت کیک از چند تخم مرغ استفاده شده است. یا مثلاً می‌توانید نام ابزارهای خاصی را که در ویدیوها وجود دارد از آن بخواهید. یا مثلاً Bard ممکن است بتواند به شما بگوید که رستوران‌های خاصی که در ویدیوها مورد بحث قرار گرفته‌اند، کجا هستند، و... .

بارد برای اولین بار در ماه سپتامبر پس از به‌روزرسانی‌ای که آن را با سایر محصولات Google از جمله اسناد، نقشه‌ها، لنز، پروازها و هتل‌ها ادغام می‌کرد، توانایی جمع‌آوری داده‌ها را از YouTube به دست آورد. با این حال، نمی‌توانست محتوای یک ویدیو را تجزیه و تحلیل کند و نمی‌توانست به سؤالات دقیق درباره‌ی آن پاسخ دهد. 

گوگل گفت این به‌روزرسانی را به این دلیل منتشر کرده است که از کاربران شنیده است که می‌خواهند تعامل عمیق‌تری با ویدیوهای YouTube داشته باشند. این اولین گام‌هایی است که در توانایی Bard برای درک ویدیوهای YouTube برداشته شده است، و نشان می‌دهد این فناوری می‌تواند ویدئوها را در آینده بهتر تجزیه و تحلیل کند. برای اینکه بتوانید با Bard درباره‌ی ویدیوهای YouTube چت کنید، باید افزونه YouTube را در پورتال وب چت‌بات فعال کنید.


منبع: engadget.com