مایکروسافت می‌خواهد سال 2024 را به عنوان «سال کامپیوتر هوشمند» معرفی کند و برای تاکید بر این موضوع، این شرکت یک کلید جدید برای Copilot معرفی کرد. این یک کلید فیزیکی است که به زودی راه خود را به صفحه کلید شما باز می‌کند. بر اساس تصویری که مایکروسافت ارسال کرد، به نظر می‌رسد کلید Copilot جدید، جایگزین کلید کنترل راست در کیبورد استاندارد PC خواهد شد و جایی بین کلید Alt و کلید سمت چپ قرار خواهد گرفت.

ویدیوی مایکروسافت برای معرفی دکمه‌ی Copilot در کیبوردهای آینده

معرفی کلید Copilot اولین تغییر قابل توجه در صفحه کلید کامپیوتر ویندوز در طول سه دهه‌ی اخیر است.

در مناطقی که Copilot در دسترس نیست، کلید Copilot جستجوی ویندوز را راه اندازی می‌کند. اولین صفحه کلیدهایی با کلید جدید، در نمایشگاه CES امسال در لاس وگاس معرفی و احتمالاً در اواخر فوریه عرضه خواهند شد.

مایکروسافت، همراه با شرکای تراشه‌سازی خود مانند AMD و Intel، امیدوار است که بخش قابل توجهی از عملیات استنتاج هوش مصنوعی به زودی بر روی تراشه‌های محلی انجام شود، که این موضوع تجربیات جدیدی از استفاده از هوش مصنوعی در رایانه‌های شخصی را میسر خواهد کرد. مایکروسافت تاکید دارد که این را به عنوان یک لحظه‌ی تحول‌آفرین دیگر در مسیر ارتقاء ویندوز می‌بیند و Copilot به عنوان نقطه‌ی ورود به دنیای هوش مصنوعی در رایانه‌های شخصی ویندوز خواهد بود.

البته، صفحه کلیدهای قدیمی شما همچنان مانند قبل کار خواهند کرد، و اگر کیبورد شما قابلیت شخصی‌سازی داشته باشد، حتی ممکن است بتوانید تنظیمات کلید کنترل سمت راست خود را تغییر دهید تا مانند کلید Copilot عمل کند. یا البته می‌توانید کل موضوع را نادیده بگیرید.


منبع: techcrunch.com