چت‌جی‌پی‌تی (ChatGPT) در سال گذشته راه‌اندازی شد و به عنوان محبوب‌ترین چت‌بات هوش مصنوعی در جهان شناخته شد. اکنون شرکت DS Automobiles با یک فتح جدید در دنیای هوش مصنوعی، چت‌جی‌پی‌تی را با خودروهای خود یکپارچه کرده است.

با این کار، DS Automobiles اولین شرکت خودروسازی شده است که چت‌بات هوش مصنوعی را با خودروها یکپارچه کرده است. DS Automobiles در یک اطلاعیه‌ی مطبوعاتی این دستاورد را اعلام کرد و در عین حال نیازمندی‌های لازم برای دسترسی به این ویژگی را بیان کرد.

در اعلامیه‌ای رسمی، اعلام شد که DS Automobiles چت‌جی‌پی‌تی را با خودروهای خود یکپارچه کرده است، که این کار اجازه می‌دهد تا کاربران پاسخ‌های دقیق و فوری دریافت کنند. چت‌بات هوش مصنوعی به طرز مشابهی با الکسا یا سیری در خودروها عمل می‌کند. شرکت در ابتدا با مرحله‌ی آزمایشی به مدت شش ماه شروع خواهد کرد، جایی که به 20,000 کاربر ثبت ‌نام شده دسترسی خواهد داد.

این کاربران باید از خودروهای مجموعه‌ی DS 3، DS 4، DS 7 و DS 9 با سیستم فعال DS IRIS استفاده کنند. برای استفاده از این ویژگی و مکالمه با سیستم DS IRIS، کاربران کافیست با فشار دادن دکمه‌ی ویژه بر روی فرمان، عبارت "OK IRIS" را بگویند.

یکپارچه‌سازی چت‌جی‌پی‌تی با سیستم DS IRIS برای اولین 20,000 کاربر ثبت‌نام شده به مدت شش ماه بدون هزینه‌ی اضافی قابل دسترسی خواهد بود. در مرحله‌ی آزمایشی، یکپارچه‌سازی فقط در مناطق اروپایی، از جمله فرانسه، آلمان، انگلستان، اسپانیا و ایتالیا قابل دسترسی خواهد بود. این ویژگی به زبان‌های ملی این کشورها قابل دسترسی خواهد بود.


منبع خبر: gadgets360.com