021-43000063

کابل اتصال روتر (کابل کنسول ) طول 1.8 متر

router cable 1.8m

از {{model.count}}
انتخاب گارانتی:
گارانتی را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • توضيحات: Cisco RJ45 Male to DB9 Female 6ft Console Cable 72...
  • كانكتور: RJ-45 – male
  • طول: 180 سانتی متر
  • نوع كابل: Serial Cable
فروشگاه فروشگاه اینترنتی "اچ پی کالا"
کد محصول: 157681921
موجود ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

با استفاده از این کابل شما می توانید کامپیوتر خود را مستقیما به سویچ متصل کنید و تنظیمات آن را انجام دهید. برای اینکه بتوانید به کنسول دستگاه متصل شوید از این کابل که به عنوان کابل کنسول یا Roll Over Cable معروف است استفاده می شود. یک سر این کابل سوکت RJ45 است که به پورت کنسول روتر یا سویچ متصل می شود ( البته سوکت اصلی آن RJ49 است که با یک تبدیل به RJ45 تبدیل شده است ) و یک سر دیگر آن به پورت سریال یا COM کامپیوتری متصل می شود که قرار است روتر یا سوییچ را پیکربندی کند.

محصولات مرتبط


کابل کنسول چیست و برای چه مواردی استفاده می شوند؟

کابل های کنسول که به کابل های سیسکو، کابل های انتقال دهنده و کابل های مدیریتی نیز معروف هستند. برای یک هدف خاص طراحی شده اند. آنها دستگاه های شبکه سیسکو را به ترمینال ها یا رایانه های شخصی متصل می کنند.پس توجه داشته باشید که این کابل مختص تجهیزات شبکه سیسکو بوده و به طور ویژه در روترها و سوییچ های آن استفاده میشود به طوری که این وسایل در پشت دستگاهها پورت آن را دارند. این نکته را در نظر داشته باشید که وقتی قرار است برای اولین بار دستگاه را پیکربندی کنید، تنها وسیله ارتباطی شما با آن، همین کابل کنسول است. که مستقیما سویچ یا روتر را به کامیپوتر وصل میکند تا تنظیمات آن انجام شود. شاید این سئوال برای شما پیش بیاید که چرا از طریق پروتکل های دیگر به سویچ یا روتر متصل نمی شویم؟ توجه کنید که در ابتدای امر سویچ یا روتر شما هیچگونه تنظیمات شبکه ای ندارد و به همین دلیل نمی توانید برای متصل شدن به آن از SSH یا Telnet یا Web یا HTTPS استفاده کنید. به طور معمول، انتهای تجهیزات سیسکو از طریق RJ45 متصل می شود و انتهای ترمینال در یک اتصال سریال به پایان می رسد.

کابل کنسول چیست؟

کابل های کنسول برای اتصال یک دستگاه ترمینال (مانند رایانه شخصی یا لپ تاپ) به پورت کنسول روی سرور، روتر، سوئیچ یا دیگر عناصر شبکه استفاده می شود. این به کاربران امکان دسترسی به تنظیمات و عملکردهای فرمان را در عنصر شبکه متصل می دهد.

قالب پلاگین کنسول

اولین قدم در انتخاب کابل کنسول مناسب، تعیین قالب پورت کنسول است. اگرچه احتمالاً RJ45 و USB Mini متداولترین قالب برای اتصالات درگاه کنسول هستند، اجرای دستگاههایی که هنوز از قالب اتصال دهنده DB9 استفاده می کنند، معمول نیست.

پورت های کنسول RJ45:

RJ45 رایج ترین پورت کنسول است که امروزه در اکثر دستگاه های شبکه یافت می شود. با این حال، روند فعلی در بین تولید کنندگان عمده تجهیزات شبکه نشان می دهد که درگاه های کنسول RJ45 به زودی توسط پورت های کنسول فرمت USB پیشی خواهد گرفت. بیشترین نکته ای که در مورد کابل های کنسول اهمیت دارد، ماهیت خاص اتصال است. این اتصال یک اتصال اترنت یا شبکه نیست. این یک اتصال ترمینال است و هدف آن فعال کردن رایانه متصل شده برای پیکربندی دستگاه شبکه است. این مسئله هم در مورد تجهیزات قدیمی سیسکو و هم دستگاههای کاملاً جدید صادق است و پیکربندی آنها از طریق اتصال سریال انجام می شود.

د.

انواع اولیه کابل های کنسول چیست؟

کابل های کنسول در اشکال و اندازه های مختلف و با انواع کانکتور مختلفی ارائه می شوند. سه مورد وجود دارد که بیشتر از بقیه استفاده می شوند، بیشتر به دلیل فرکانس با این اتصالات مختلف.

کابل کنسولی RJ45 به DB9

احتمالاً شناخته شده ترین کابل کنسولی امروزه RJ45 به DB9 است. روزگاری، کابل های کنسول با “کیت” های بداهه وصل شده بودند که کمی بیشتر از یک سیم آداپتور در انتهای یک کابل سری بودند. امروزه می توانید کابل RJ45 به DB9 را تهیه کنید که جایگزین “کیت” با یک سیم واحد می شود. همانطور که از نام آن پیداست، یک انتها RJ45 و دیگری DB9 است. این نوع اتصال مستقیم ترین اتصال سریال است و با طیف گسترده ای از دستگاه های سیسکو بسته بندی شده است. یک نوع اتصال استاندارد است، اما با این وجود، طراحی شده تا با ترمینال هایی که درگاه DB9 دارند اتصال برقرار کند. اگر می خواهید آن را به رایانه شخصی یا لپ تاپ متصل کنید  احتمالاً به آداپتور اضافی بین پایان DB9 و درگاه USB خود نیاز دارید.

یکی دیگر از کابل های کنسول رایج، CAB-CONSOLE-USB ، است که USB را در ترمینال به یک درگاه mini-B در دستگاه Cisco متصل می کند. هنگام استفاده از آن متوجه کمبود اتصالات RJ45 خواهید شد. این کابل یک نمونه تخصصی است که برای دستگاه های کوچکتر و اغلب قابل حمل مناسب است. با وجود قطعات اتصال ، این کابل هنوز یک کابل “سریال” است که ارتباط ترمینال را امکان پذیر می کند.

USB به RJ45

احتمالاً CAB-CONSOLE-USB-RJ45 مدرن ترین کابل کنسول است. این اتصال دهنده DB9 کمتر استفاده می کند و ارتباط شما را ساده می کند. از یک درگاه کنسول موجود در دستگاه سیسکو به یک درگاه USB استاندارد در رایانه شخصی می رود. این کار ساده ترین راه برای ایجاد اتصال ترمینال با تجهیزات مدرن است ، و جزو استانداردها و لوازم جانبی همراه در بسته های سخت افزاری سیسکو نیست. تعداد کمی از این کابل ها می توانند کنترل شبکه را بطور اساسی سریعتر و آسان تر انجام دهند. این همان چیزی است که شما باید در مورد کابل های کنسول بدانید. در گذشته ، کارکنان شبکه مجبور بودند برای یافتن راههای خلاقانه برای اتصالات و پیکربندی دستگاهها ، وقت با ارزش خود را هدر دهند. با کابل های کنسول مدرن ، این زمان صرفه جویی می شود و شبکه سازی بسیار ساده تر است. هنگام اتصال به درگاه های RJ45 ، در بیشتر موارد یا از کابل کنسول Straight RJ45 یا یک کابل کنسول Rollover RJ45 برای اتصال به درگاه های کنسول در دستگاه هایی مانند سرور ، روتر ، سوئیچ و لپ تاپ استفاده می شود.

کابل های کنسول مستقیم: در کابل های کنسول مستقیم ، پین های موجود در هر کانکتور به همان شماره پین روی کانکتور در انتهای دیگر وصل می شوند. به عنوان مثال ، پین 1 در اتصال دهنده سمت راست ، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است ، به پین 1 در اتصال دهنده سمت چپ وصل می شود.

کابل های کنسول رولور RJ45: برای کابل های کنسول Rollover ، ترتیب پین ها برعکس می شوند. پین 1 در اتصال سمت راست ، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است ، به پین 8 در اتصال دهنده ی سمت چپ وصل می شود.


توجه داشته باشید:

کابل های کنسول Rollover با کابل های متقاطع متفاوت است. در کابل های کنسول Rollover ، هنگامی که یک انتهای کابل با دیگری مقایسه می شود ، ترتیب پین ها برعکس می شود. در کابلهای متقاطع ، پین های 4 ، 5 ، 7 و 8 با همان شماره پین های موجود در کانکتور در انتهای دیگر کابل (مانند یک کابل مستقیم کنسول مستقیم) به یکدیگر متصل می شوند اما پین 1 با پین 3 و پین 2 از روی هم عبور می کند. با پین 6 مطابق شکل زیر کابل Crossover به جای کابل کنسول Rollover قابل استفاده نیست.

قالب پورت Pinout کنسول

علاوه بر تعیین فرمت پلاگین درگاه کنسول ، باید تعیین کنید که پورت کنسول از کدام پیکربندی pinout استفاده می کند. برای درگاه های کنسول USB Mini ، pinout همیشه یکسان است. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است.برای درگاه های RJ45 ، پین های معمولی و مستقیم کاملاً متداول هستند. اکثر پورت های کنسول RJ45 و DB9 از پین های نشان داده شده در نمودارهای زیر استفاده خواهند کرد.

توضيحات
Cisco RJ45 Male to DB9 Female 6ft Console Cable 72-3383-01
كانكتور
RJ-45 – male
طول
180 سانتی متر
نوع كابل
Serial Cable

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...