021-43000063

مقالات


از فناوری PoE چه ‌می‌دانیم؟

از فناوری PoE چه ‌می‌دانیم؟

احتمالا شما نیز در هنگام خرید انواع تجهیزات شبکه با عبارت پشتیبانی از PoE مواجه شده باشید. شاید برای شما سوال پیش آمده‌ باشد که این عبارت سه حرفی چه معنایی دارد. با این مطلب همراه باشید تا این استاندارد بسیار مشهور و مهم را به شما معرفی کنیم.

شبکه GPON چیست؟ معرفی نوعی جدید از شبکه‌های ارتباطی

شبکه GPON چیست؟ معرفی نوعی جدید از شبکه‌های ارتباطی

احتمالا شما هم عنوان GPON را بر روی بعضی از مودم‌ها و یا روترها دیده‌اید. با این حال اما باید بدانید که GPON یک نوع مودم یا روتر نیست و در حقیقت یک نوع شبکه است. با این مطلب همراه باشید تا این نوع شبکه‌ها را بیشتر معرفی کنیم.

معرفی بهترین هاردهای اکسترنال روز دنیا

معرفی بهترین هاردهای اکسترنال روز دنیا

در این مقاله سعی داریم تا بهترین هاردهای اکسترنال موجود در بازار را به شما عزیزان معرفی و سپس وِیژگی‌‌های هریک ازهاردها را برای شما تشریح کنیم. دانستن این این نکات برای شما که به عنوان مشتری قصد خرید هارد اسکترنال دارید الزامی است؛ زیرا با تسلط بر کارکرد، قیمت و انواع هارهای اسکترنال می‌توانید به راحتی با توجه به شرایط کنونی خود، تصمیم بگیرید که چه قسم هارد اکسترنال مناسب شما است. از طرفی دانستن انواع هاردهای اکسترنال برای شما که به عنوان فروشنده در این حوزه مشغول به کارید، ضرورت دارد؛ چراکه هرچه اطلاعات شما نسبت به کسب‌وکارتان بیشتر باشد، علاوه بر اینکه بستری قابل اطمینان‌تر برای مشتریان هستید، می توانید تصمیم بگیرید که با توجه به اوضاع کنونی بازار، کدام یک ار انواع هاردهای اکسترنال به کسب‌وکارتان رونق می بخشد.

کانکتور TYPE-C چیست؟

کانکتور TYPE-C چیست؟

USB-C پس از گذشت چند سال بالاخره به محبوبیت و کاربرد گسترده در دنیای فناوری رسید. امروزه اکثر تولیدکننده‌های گوشی هوشمند یا دیگر دستگاه‌های پردازشی از این اتصال دیجیتالی جدید در محصولات خود استفاده می‌کنند. به‌هرحال، USB Type C دیگر فقط قابلیتی برای شارژ بهتر دستگاه‌ها محسوب نمی‌شود و کاربران برای اتصال لوازم جانبی گوناگون هم از آن استفاده می‌کنند.

هارد ساتا M2 چیست و چه عملکردی دارد؟

هارد ساتا M2 چیست و چه عملکردی دارد؟

 اصطلاح دیگری در دنیای درایوهای حالت جامد وجود دارد که به‌نام M.2 شناخته می‌شود. این اصطلاح، عبارتی برای توضیح فرم‌فاکتور فیزیکی درایو است. درایو‌های M.2 انواع نازکی از درایوهای SSD هستند که در تصویر زیر نمونه‌ای از آن‌ها را مشاهده می‌کنید. درواقع آن‌ها پروتکل جدیدی به فهرست اضافه نمی‌کنند و انواع درایوهای M.2 با اتصال SATA یا NVMe در بازار وجود دارد.

درباره‌ی نویسنده
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...